Counter Strike 1.6

Counter Strike 1.6

Ekran Görüntüleri

“Counter Strike 1.6 dünya üzerindeki en iyi First Person Shooter (FPS) yani birinci kişi kamerasından oynanan oyundur. CS öldürme temeline dayanır”

Counter Strike 1.6 dünya üzerindeki en iyi First Person Shooter (FPS)  yani birinci kişi kamerasından oynanan oyundur. CS öldürme temeline dayanır. Sizin karşınıza çıkan teröristleri, o karakter sizi öldürmeden, öldürme mantığı ile temellenmiştir. Bütün dünyada çok uzun zamandır popülerliğini kaybetmeyen ender oyunlardandır; hala ciddi bir kitle bu Counter Strike oynamaktadır. Oyun çoklu oyun sistemine dayanır. Oyuna taraf seçerek ve takımınızı kurarak başlarsınız.

Hızlı olmak ve silahlara hâkim olmak oyunda sizi ciddi seviyelere yükseltecektir. Siz ne kadar başarılıysanız takımızda o kadar başarılı olacaktır. Oyundan zevk almaya da bu zamanlarda başlarsınız. CS 1.6'nın en güzel yanlarında birisi sizi direk saldırı stresine sokmamasıdır. Oyundaki rakibinize direk saldırabileceğiniz gibi ona pusu da kurabilirsiniz.

Askerî mühimmatın, silahların, patlayıcıların gerçek askeriyeden esinlenmiş olması oyunu gerçekçi kılan en önemli özelliktir. CS'nin grafik sistemi görsel olarak gerçekliğe çok yakındır. Zaten birinci kişiden oynadığınız ve bir rol player modunda olduğunuz için bu gerçekliği sizinde hissetmeniz zor olmayacaktır.